Június 27, 2026
Találkozó a kerületi diákszervezet átalakításáért
Bejegyzés: - Gajda - Szeptember 10, 2025
Az önkormányzat káptalanfüredi táborában nyáron együtt táborozó fiatalok, a kerületi iskolák diákönkormányzatának vezetői, valamint a Kispesti Ifjúsági Önkormányzat (KIFÖ) gyűltek össze hétfő délután a Városháza dísztermében.


Az önkormányzat káptalanfüredi táborában nyáron együtt táborozó fiatalok, a kerületi iskolák diákönkormányzatának vezetői, valamint a Kispesti Ifjúsági Önkormányzat (KIFÖ) gyűltek össze hétfő délután a Városháza dísztermében, hogy újra átgondolják, hogyan képzelik a korábbi KIFÖ újraszervezését, átalakítását, egy kispesti diákszervezet aktív közéleti működését, és hogy miként tudnak majd még hatékonyabban részt venni programokon, akciókon keresztül a város életében – tudtuk meg Káposztás Nikolettától, a Humánszolgáltatási- és Szociális Iroda munkatársától, ifjúsági referenstől, aki hónapok óta dolgozik együtt a fiatalokkal.
A találkozón rövid ideig résztvevő Gajda Péter polgármester örömmel emlékezett arra a programokban gazdag napra, amelyet együtt töltött a fiatalokkal Káptalanfüreden, és arra biztatta őket, hogy vegyenek minél aktívabban részt a helyi közéletben, vegyék észre, tegyék szóvá a hiányosságokat, de vállaljanak feladatokat, és maguk is alakítsák közvetlen környezetük életét. Ez a program nemcsak nektek, hanem rólatok szól! Találjátok ki, milyen legyen Kispest, mit kéne másképpen csinálni – mondta a polgármester a fiataloknak, majd megköszönte mindazok munkáját, akik eddig segítették, támogatták az ifjúsági program sikerét.
Paróczai Anikó alpolgármester, valamint Szilas Kincső önkormányzati képviselő, a Közművelődési, Köznevelési, Sport és Ifjúsági Bizottság elnöke, akik 2025-ben belekezdtek egy átfogó Kispesti Ifjúsági Stratégia előkészítésébe, arra kérték a fiatalokat, hogy saját csatornáikon keresztül segítsenek eljuttatni a 15-30 évesek véleményére és javaslataira kíváncsi kérdőívet, amelyre még a hónap végéig lesz lehetőség. Szilas Kincső pedig a fiataloknak szóló önkormányzati tanulmányi, sportolói és művészeti pályázati lehetőségekről adott külön tájékoztatást.
Paróczai Anikó a találkozón elmondta, hogy megkezdődött a KIFÖ szervezeti átalakulása és működésének megújítására való tervek kialakítása is, amely munkát az év végéig be szeretnének fejezni.
Ehhez kapcsolódóan a plénumon köszönetet mondtak a KIFÖ korábbi, decemberig még aktív felnőtt támogatójának, Mikófalvi Ágnesnek, aki elmondta: éppen húsz éve, 2005 óta szervezi, alakítja a Kispesten 1997 óta létező diákönkormányzat munkáját, tevékenységét, amely sok-sok éven át sikeres dolgozott. Most új segítőkkel, új diákvezetőkkel a korábbi szervezet alapjain új élet kezdődik. Ennek apropóján bemutatták a diákszervezetet két új felnőtt nem önkormányzati támogatóját, Papp Andrást (Trefort), Gregus Csillát (Ganz).
Az eseményen a tábor munkájában is aktívan résztvevő Csóka Eszter tréner és közösségfejlesztő felelevenítette a táborban töltött tréningek tapasztalatait, emlékeit, hangulatát és emlékeztette a fiatalokat arra, sohase felejtsék el, hogy bár különbözőek vagyunk, de ennek mentén azért közös célokért jól tudhatunk együttműködni. Mindenki aktív közreműködése és személyes hozzájárulása, vállalása, valamint az együttgondolkodása szükséges a közös sikerhez.
A rövid tájékoztatók, hozzászólások után a fiatalok munkacsoportokban dolgoztak, ahol vállalásokat tettek például a szeptember 27-ei Mihály-napi búcsún való részvételre, valamint arra, miként juttathatnák el az ifjúsági kérdőívet minél több kispesti fiatalnak, és a KIFÖ átalakításának lehetőségeit fogalmazták meg.

 


Bejegyzés: - Gajda - Június 25, 2026
Bejegyzés: - Gajda - Június 11, 2026
Bejegyzés: - Gajda - Június 6, 2026
Bejegyzés: - Gajda - Május 29, 2026
Bejegyzés: - Gajda - Május 28, 2026
Bejegyzés: - Gajda - Május 28, 2026
Bejegyzés: - Gajda - Május 21, 2026
Bejegyzés: - Gajda - Május 12, 2026
Bejegyzés: - Gajda - Május 9, 2026
© Gajda Péter, Minden jog fenntartva